top of page
hisu-lee-AbkBVd1gbVA-unsplash.jpg

Denis

Před 2 lety se nám narodil náš vytoužený syn. Hned od první minuty, kdy jsem našeho chlapečka dostala v porodnici do náručí, mi oznámili, že zvrací krev (pravděpodobně zplodiny z plodové vody). Jenže Denisovi to zvracení zůstalo. Po každém kojení vyzvracel skoro všechno mléko, co vypil. Kvůli problémům s trávením, které ho trápilo často, plakal a objevila se mu pupeční kýla. Paní doktorka nám na zvracení řekla, že musíme počkat, až se mu dotvoří tzv. klapka v jícnu. Naše začátky byly někdy náročnější, někdy zase lepší. Po nějaké době, kdy Denis pořád hodně zvracel, jsem tedy zdravotní potíže začala řešit s lázněmi D.H. s Adélou Halamovou. Denis začal na zvracení užívat ajurvedika (bylinné koncentráty), účinek byl okamžitý a zvracení začalo ustupovat.

Pupeční kýlu jsme řešili natíráním celého bříška, zábaly, zatlačování masážní technikou a tejpováním pupíku. Naštěstí jsme se vyhnuli operaci a kýlu jsme zvládli pomocí Adél Halamové vyřešit.

IMG_2257.JPG
IMG_2268_edited.jpg
IMG_2273_edited.jpg

Počáteční stav

Ve druhém měsíci se večer objevily po obličeji, bříšku, na zadečku a na stehýnkách fleky. Vylekalo mě to. Po vyšetření u naší lékařky nám byl diagnostikován atopický ekzém. Kůže vypadala jako spálená, hrubá  a popraskaná. Nejdříve jsme tyto problémy začali řešit kortikoidy, které nám byly předepsány, a strach o mé dítě byl tak velký, že jsem ze začátku pochybovala o alternativní medicíně a přednost dala zdravotnictví.

 

Po 2 dnech mazání kortikoidy byl stav ještě horší. Dítě plačtivé, neklidné, postižená místa ho musela pálit, štípat až bolet. Objížděla jsem s ním různé odborníky přes dermatologii. Rady a odpovědi byly děsivé. Došlo to tak daleko, že jsem 2 měsíce celé noci Denimu držela ručičky, aby se pořád neškrábal a trochu se vyspal. Byli jsme v začarovaném kruhu, ze kterého jsme nevěděli, jak ven. Strach o něj jsem neměla jen já, ale celá rodina. Bohužel neustálé kombinace různých přípravků, co kde komu zabraly, nám také nepomohlo.

 

Pomoc byla přitom tak na dosah. Jen to chtělo čas. Adél Halamová mi neustále podávala pomocnou ruku, ale musela jsem asi k tomu dojít sama. Po nějaké době jsem se rozhodla svojí intuicí a srdcem. Znamenalo to rozhodnout se jít jinou cestou než klasickou medicínou.

IMG_2275.JPG
IMG_2274_edited.jpg

Tato doba pro mě nebyla vůbec jednoduchá. Zároveň při každém zlepšení celkového stavu mě neskutečně posilnila.

Začali jsme tedy dělat vše, co nám bylo v lázních D.H. doporučeno a nastaveno. Obdrželi jsme plán lázní D.H.

 

Změna stravy, vyloučení některých potravin, laktózy, lepku, bílého cukru, zábaly na celé tělo bylinnými produkty především na místa postižená ekzémem, pravidelné natírání krémy, oleji, užívání ajurvedik, kterými jsme zároveň řešili sníženou imunitu. Pomocí upravených šťáv Denisovi na míru a bylinných koncentrátů má dnes v pořádku i nedostatek železa.

IMG_2277_edited.jpg
IMG_2283_edited.jpg
IMG_2292_edited.jpg

Průběh

Výsledek

Průběh

Průběh

IMG_2266_edited.jpg
IMG_2301_edited.jpg
IMG_2298_edited.jpg

Výsledek

Průběh

Průběh

Průběh

Výsledek

Jen to chtělo trpělivost.

IMG_2290_edited.jpg
IMG_2276_edited.jpg
IMG_2289_edited.jpg

Dnes by ani nikdo neřekl, že byl Deni atopik.

V roce mu byl zjištěn na obličeji nezhoubný hemangiom. Zvětšoval se, byla doporučena operace a odstranění. Hemangiom jsme natírali herbální bylinnou pastou a přípravky, které nám byly v lázních D.H. doporučeny. 14 dní od aplikace masek se hemangiom postupně vysušoval a hojil. Dnes po něm nezůstala ani jizvička a operaci nemusel prodělat.

IMG_2306_edited.jpg
IMG_2308_edited.jpg
IMG_2309_edited_edited.jpg

Počáteční stav

Průběh

Výsledek

Dnes po 2 letech chci a ráda sdělím svůj příběh  o mém chlapečkovi.

 

 

Pro ty, kteří řeší kožní, zdravotní, psychické problémy, a nevědí si rady.

Tady je mé doporučení, kam se obrátit. Holky, jsem vám vděčná za vše, co jste pro nás udělaly. Bez vaší péče, podpory, rad, postupů a tipů bychom to nezvládli.  Dnes by ani niko neřekl, že byl Deni atopik. 

Zajímá vás, jak je to s námi nyní? 

 

Stále navštěvujeme lázně D.H. Nejsou to již akutní návštěvy, žijeme náš nový životní styl, užíváme doporučené produkty přes kůži, bylinné koncentráty, vše dodržujeme (víme, kdy můžeme polevit). Hlavně se radujeme a jsme šťastní.

 

Deni je neskutečně bystrý chlapeček. Ukázalo nám to úplně jiný rozměr života. 

Denis a máma

IMG_2313_edited.jpg
bottom of page