top of page

Esenciální oleje

Aktualizováno: 14. 11. 2020

Důležitou složkou produktů Tarani jsou esenciální oleje. Jejich koncentrace je zvolena tak, aby co nejvíce byly využity při vstřebávání kůží, kterou se dále dostávají do krevního a lymfatického řečiště. Zde různé kombinace bylinných esencí jsou dále využívány buněčnými systémy. Každý druh soli obsahuje jinou esenciální kombinaci olejů, která se využívá na rozličné problémy.

Naše esenciální oleje nesou silné stimulační látky z rostlinné říše. Mají nesmírně vysokou koncentraci i účinnost. K získání 15 ml oleje je zapotřebí i více než pětadvaceti kilogramů rostlinné hmoty. U vzácných olejů vyráběných z okvětních lístků např. pomerančovníku, jasmínu nebo růže, je pro vyextrahování velmi malého množství oleje zapotřebí stovek kilogramů lístků.


Výroba


Při výrobě používáme oleje lisované za studena destilací vodní párou a „absolute“ - je to extrakce v alkoholu, tak získáváme velmi vzácné bylinné oleje a pryskyřice.


Působení


Esenciální oleje při koupeli se solí proniknou pokožkou, načež vyvolají hluboký pocit tepla, kdy máme pocit, že do krevního řečiště vstoupila droboučká sluníčka. Pronikají tak hluboko, že teplo vnímáme až v morku kostí.

Esenciální oleje byly prvními používanými antiseptiky. Většina esenciálních olejů vykazuje antibakteriální, antivirové, antidepresivní, antimykotické (protikvasinkové) diuretické (odvodňující), antispazmatické (protikřečové), adstringentní a mnohé další účinky.

Esenciální oleje jsou vysoce aromatické látky, které produkují rostliny ve specializovaných buňkách, ovšem v tomto stavu není tento materiál dosud esenciálním olejem, ale je nazýván silicí. Esenciální olej se z něj stává teprve extrakcí za pomoci destilace.

Esenciální oleje jsou po chemické stránce vysoce složité esence a již díky této složitosti jsou jak všestranné, tak bezpečné, protože množství složek, které obsahují, působí společně a jejich účinky se navzájem vyvažují.

Pokud se smísí dva či více esenciálních olejů, stanou se něčím více, než pouhým „úhrnem jednotlivých složek“, protože chemické látky, jimiž je každý s těchto olejů tvořen, se spolu prokombinují a takovéto směsi jsou mnohdy účinnější než samostatný olej.


Esenciální řady


CITRON & GRAPEFRUIT - ledviny a močová soustava, lymfatický a kardiovaskulární systém, metabolismus tuků a kožní aparát.


JASMÍN & SANTAL - reprodukční orgány ženy (pochva, děloha, vaječníky) a reprodukční orgány muže (varlata, prostata).


MÁTA & ROZMARÝNA - pohybový aparát, dýchací aparát, kožní aparát, imunitní systém, kardiovaskulární systém a nervovou soustava.


ČERNÝ RYBÍZ - kardiovaskulární systém, nervovou soustava,  buněčný metabolismus (podporují látkovou výměnu a čistí krev).


BAZALKA & LEVANDULE - pohybový aparát, nervový systém.


VANILKA & ŠÍPKOVÁ RŮŽE - nervový systém, játra, slezina, kožní a hormonální systém.Comments


bottom of page