top of page

O čem ženy nemluví: Intimní onemocnění a potíže

Pobyt ve vodě, mokré plavky a nedostatečná hydratace jsou nejčastějšími příčinami vzniku problémů, které zejména v létě trápí mnoho žen. Zprvu banální problém však může velmi snadno vyústit do vážného stavu. S jakými problémy se ženy nejen v létě nejčastěji potýkají? Co tyto obtíže způsobuje? Jak jim předcházet a jak je účinně léčit? Na všechno vám odpovíme v našem článku.


Jak vznikají ženské obtíže?


Záněty a další onemocnění intimních partií jsou velmi choulostivá onemocnění. Nejčastěji vznikají přemnožením bakterií a mikroorganismů v pochvě, při současné redukci přirozeně se vyskytujících laktobacilů, které zde vytváří zdravé prostředí.


Změna pH a narušení přirozené mikroflóry


Při prolomení rovnováhy mezi mikroorganismy dochází k narušení vaginálního pH a změně vaginální mikroflóry. Tyto změny se navenek nejčastěji projeví právě diskomfortem v podobě svědění, výtoků, otoků, bolesti v podbřišku nebo obtíží při močení či během pohlavního styku.


Další podpůrné faktory


Vzniku infekcí napomáhá také užívání antibiotik, nevhodné hygienické návyky, rizikové sexuální chování, nevhodná strava bohatá na jednoduché cukry, oslabená imunita nebo právě již zmíněný delší pobyt ve vodě a setrvání v mokrých plavkách.Nejčastější onemocnění intimních partií


Podle typických příznaků většina žen velmi rychle pozná, že je s jejím tělem něco v nepořádku. Složitější je však určit přesnou příčinu obtíží a posléze vhodnou léčbu.

O to by se měl v ideálním případě vždy postarat váš gynekolog. S návštěvou určitě neotálejte — neléčené problémy tohoto charakteru, byť zpočátku v banální podobě, mohou velmi snadno přejít do chronického stavu a způsobit až neplodnost.


Jaké jsou tedy nejčastější onemocnění, z nichž minimálně jeden druh prodělá během života většina něžného pohlaví?Kvasinková mykóza


Za vznikem vaginálních mykóz nejčastěji stojí přemnožení kvasinek rodu Candida albicans. Velmi častou příčinou je přitom právě koupání v bazénu. Chlorovaná voda totiž snižuje přirozené pH pochvy, a umožňuje tak kvasinkám se v tomto prostředí snadno množit. Vše navíc většinou ještě umocní setrvávání v neprodyšných mokrých plavkách, které způsobují zapaření. Ideálně proto vždy plavky po vykoupání vyměňte za suché oblečení. Mezi další příčiny vzniku patří také nechráněný pohlavní styk, stres či špatná životospráva.


Kvasinková mykóza patří mezi nejčastější onemocnění intimních partií (během života se s ní setká až 85 % žen) a projevuje se nejčastěji pálením, svěděním a bílým hrudkovitým výtokem.


Bakteriální infekce


Dalším velmi častým onemocněním je bakteriální infekce. Vzniká nejčastěji z důvodu užívání antibiotik, které vyhubí kmeny laktobacilů, jenž udržují přirozené pH v pochvě a obnovují mikroflóru. Vaginózu může zapříčinit také dlouhodobá menstruace (krev je potravou pro bakterie), antikoncepční tělísko nebo koupání v silně znečištěné vodě rybníků a jezer a následný pobyt v mokrých plavkách.


Při potlačení laktobacilů dochází k výraznému rozvoji bakterií rodu Gardnerella vaginalis, které způsobují obtíže v podobě našedlého vodnatého výtoku, jenž výrazně zapáchá po rybách. Může se vyskytnout také svědění a pálení, ale je méně časté než v případě mykóz.Záněty močových cest


Klimatizace a následné prochladnutí zad či nohou, nedostatečná hydratace organismu a dlouhodobé setrvání v mokrých plavkách jsou v letním období také častými příčinami vzniku zánětů močových cest a močového měchýře.


Záněty se projevují nepříjemný pocitem, pálením a řezáním při močení (v některých případech s příměsí krve), bolestí v podbřišku a v zádech. Pokud se zánět neléčí, bakterie se postupně dostávají do močového měchýře, případně až do ledvin, kde mohou způsobit vážnou infekci.


Zaměřte se na účinnou prevenci


Pokud vás tato onemocnění trápí opakovaně, rozhodně zaměřte svou pozornost také na důkladnou prevenci. Patří k ní dodržování pitného režimu, výběr vhodného mycího gelu pro intimní hygienu a také užívání doplňků stravy v podobě bylinných koncentrátů a čajů.


Bavlněné prádlo


Důležité je dbát i na správný výběr spodního prádla a oblečení. Vyhněte se umělým tkaninám a dejte přednost pohodlí. U oblečení raději vsaďte na sukni či šaty nejlépe z bavlněného materiálu. Upnuté kalhoty totiž zabraňují pokožce dýchat a vytváří tak prostředí vhodné pro množení bakterií.


Zelenina má zelenou


Víš, že pár kousků zeleniny by sis měla dopřát nejlépe několikrát denně? Chybu neuděláš s žádným druhem zeleniny, a to ani v čerstvém, ani ve vařeném stavu. Pokud tě trápí kvasinky, zkus zařadit česnek, cibuli, křen, okurky, ředkvičky, kedlubny a nejrůznější druhy salátů.


A co maso?


Z masa si dopřávej ryby, přednost dej bílému masu před červeným a úplně vynech maso uzené. S mléčnými produkty raději opatrně – opět se vyhni slazeným kefírům a ovocným jogurtům. Ze sýrů se vyvaruj hodně tučným, naopak vhodné jsou tavené sýry.


Nepřítel ženských partiíCukr

Ve chvíli, kdy ho do těla posíláš pravidelnou dávku, usnadňuješ kvasinkám jejich růst. Vyhni se proto cukrovinkám, čokoládě, ovocným zavařeninám od babičky, slazeným nápojům a všem sladkým odměnám, které ti sice chvilkově udělají dobře, ale z dlouhodobého hlediska ti škodí.


Vyhni se potravinám, po kterých máš brzy hlad

Příkladem jsou hranolky, těstoviny s kečupem, všechna fast-foodová jídla ale třeba i oblíbená snídaně – kukuřičné lupínky. Takové potraviny ze svého jídelníčku nejlépe úplně vyškrtni, brzký pocit hladu pak způsobuje chuť na sladké.Alkohol, káva, džusy,...

Alkohol ani káva tvému tělu příliš neprospěje. Možná tě ale překvapí, že i takové džusy, které zdánlivě vypadají jako vitaminová bomba, nejsou pro lidský organismus nijak spásné. Obsahují totiž velké množství cukru – stejně jako všechny slazené minerálky a limonády. Ideální je pít úplně čistou vodu, případně s citronem. Chybu neuděláš ani s bylinkovými čaji, které občas prostřídáš. Ty ale opět neslaď.


Důležité je vyvarovat se rizikového sexuálního chování!

Sklony k častějším vznikům mykotických onemocnění mají i diabetičky.Také ženy, které užívaly antibiotika. Vyhubily totiž kromě bakterií v krku i bakterie mléčného kvašení nacházející se v pochvě. Těhotenství k zánětům také inklinuje – sliznice je daleko více překrvená.


Využijte sílu bylinných koncentrátů


Tarafertility je bylinný koncentrát, který díky obsahu rostliny Shavatari podporuje správnou funkci reprodukčních orgánů. Má skvělé účinky při vyrovnávání hladiny hormonů, zlepšuje laktaci, má afrodiziakální účinky, zmírňuje a oddaluje symptomy menopauzy.


Pretty Woman se rovněž uplatní v podpoře reprodukčních orgánů. Díky silnému koncentrátu rostliny Menthi je také sexuálním stimulantem. Mimo to napomáhá přírodnímu vývoji prsou, redukuje tvorbu ledvinových kamenů, reguluje krevní glukózu a mnoho dalšího.


Bylinný koncentrát Antiacid účinně posiluje funkci vylučovacích orgánů, odplavuje toxické látky z těla, pomáhá odbourávat těžké kovy a patogeny, čistí lymfatický systém aj. Zkrátka účinně podporuje imunitu a pomáhá předcházet onemocněním.
Spolehněte se na přírodní léčbu, která opravdu pomáhá


Bylinné koncentráty Tarani využijete v podobě tablet nejen v prevenci, ale také ve formě nálevu pro zmírnění projevů onemocnění.Jaký je osvědčený postup s využitím přírodní síly bylin?
1) Každý den si dopřejte koupel v regenerační soli s obsahem jasmínu a santalu, která pomáhá bojovat proti infekcím a zánětům reprodukčních orgánů.
2) Po koupeli proveďte vaginální výplach pomocí speciálního bylinného nálevu. Do 3 litrů převařené vody vysypte 1 kapsli Tarafertility, Pretty Woman a Antiacidu. Nápomocný vám přitom bude intimní irigátor. Nálev můžete bez obav uchovávat v lednici pro více použití.Pevně věříme, že vám naše tipy na přírodní péči o intimní oblast pomohou si užít léto bez starostí. Spolehněte se na sílu ajurvédských bylin a nechte naplno vyniknout svoji ženskost.
Trapí Tě tyto problémy delší dobu a přeješ si sestavit vhodnou péči pro Tebe? Neváhej se nám ozvat.

Comments


bottom of page